ЗАТВЕРДЖЕНО
на загальних зборах
Садового товариства «Сахарник»
Протокол № від _______________ р
Голова правління товариства _______________
СТАТУТ
САДОВОГО ТОВАРИСТВА
«САХАРНИК»
(ПРОЕКТ)
Дніпропетровська область
Новомосковський район
смт. Губиниха
2017
СТАТУТ
САДВОГО ТОВАРИСТВА «САХАРНИК»
Цей Статут є новою редакцією Статуту Товариства від 21 листопада 2005р., та зареєстрованого Новомосковською РДА 26.12.2005р., номер запису 12091050001000416.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Садове товариство «Сахарник» (далі – Товариство) є обслуговуючим кооперативом, неприбутковою організацією, яка об’єднує громадян — власників та користувачів земельних ділянок, на основі добровільності для досягнення спільної мети та здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом.
1.2. Товариство діє на засадах добровільності, рівноправності своїх членів, самоврядування, законності, виборності та підзвітності керівних органів, гласності в роботі.
1.3. Товариство є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку.
Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів Товариства, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
1.4. Внески, платежі, доходи (прибутки) Товариства використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
1.5. В своїй діяльності Товариство керується Конституцією, законодавством України та цим Статутом.
1.6. Повне найменування Товариства – Садове товариство «Сахарник».
Скорочене найменування – СТ «Сахарник».
1.7.Місцезнаходження та юридична адреса Товариства:
1.7.1 СТ «Сахарник» здійснює свою діяльність на землях виділених рішенням Новомосковського райвиконкому від 23.01.1989р. №26, загальною площею 22,5га, поділених на земельні ділянки, які перебувають у користуванні членів товариства та земельні ділянки , переданих у власність членам товариства індивідуальними правоустановчими актами.
1.7.2. Юридична адреса Товариства:
51250, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Губиниха.
1.7. Товариство зареєстроване як юридична особа, має свою печатку, штамп, може відкривати рахунки в банківських установах.
1.8. Організаційно-правова форма: обслуговуючий (садівничий) кооператив
1.9. Товариство має право: укладати будь-які правочини цивільно-правового характеру, зокрема, вступати в договірні відносини з членами СТ, укладати трудові договори, , набувати майнові та немайнові права, необхідні для здійснення статутних завдань Товариства; представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів у державних органах та в неурядових організаціях; бути позивачем та відповідачем у суді, мати у власності кошти та інше майно; на договірних засадах вступати в члени територіально-садівничих об’єднань зі збереженням своєї повної господарської самостійності та прав юридичної особи.
-1-
2.МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ТОВАРИСТВА
2.1. Мета Товариства є: забезпечення безперешкодного використання його членами земельних ділянок для ведення садівництва та городництва; благоустрій територій; охорона навколишнього середовища; розділення витрат та ризиків при обслуговуванні загальних потреб його членів.
2.2. Завдання Товариства – утримання та обслуговування інженерних споруд загального користування, забезпечення безперебійного постачання електроенергії, утримання і благоустрій земель спільного користування, утримання доріг, вивіз сміття,. А також здійснення інших видів діяльності для досягнення мети товариства.
2.3. Для виконання завдань . Товариство має право використовувати трудові ресурси його членів як на громадських засадах, так і на відплатній основі, використовувати працю найманих робітників.
3. ЧЛЕНСТВО У ТОВАРИСТВІ, ПРАВА ТА ОБОВ‘ЯЗКИ ЧЛЕНА ТОВАРИСТВА
Членом Товариства можуть бути повнолітні громадяни України, які на законних підставах користуються, або є власниками земельної ділянки, розташованої на території Товариства, та які підтримують мету, завдання Товариства , визнають його Статут та сплачують вступні, членські та інші внески.
Прийом в члени Товариства проводиться Правлінням за письмовою заявою особи, що вступає, при придбанні приватизованої ділянки або наявності вільних земельних ділянок, з подальшим затвердженням на загальних зборах. Після сплати необхідних внесків Правління видає прийнятому в члени Товариства членську книжку.
За наявності вільних земельних ділянок згідно діючому Земельному кодексу України дозволяється збільшувати площу земельної ділянки до 0,012 га на кожного члена СТ.
При набутті прав щодо частини ділянки, розмір якої дозволяє її відокремлене використання за цільовим призначенням, набувач сплачує вступний внесок в повному обсязі.
Якщо членство у Товаристві припиняється, власник приватної земельної ділянки має укласти з Товариством оплатний договір стосовно порядку використання спільних ресурсів, компенсацію витрат по їх утриманню, компенсацію вартості електропостачання, надання інших послуг відповідно до діяльності Товариства.
3.1. Член Товариства має право
3.1.1.Брати участь в діяльності Товариства, обирати та бути обраним в його керівні органи. Вносити пропозиції щодо роботи Товариства. Звертатися про захист своїх прав в разі їх порушення. Брати участь в засіданні Правління при розгляді питань, щодо яких ним було подано заяву або пропозицію. Оскаржувати рішення органів управління Товариства до суду .
3.1.2. За індивідуальними або типовими проектами споруджувати садові опалювальні будинки, господарські будови, теплиці і ін. відповідно до Д.Б.Н. України та умов викладених у цьому Статуті.
3.1.3. Утримувати бджіл, домашніх тварин в клітках і вольєрах, з обов’язковим дотриманням санітарних та екологічних норм та без нанесення шкоди сусідам по ділянці.
3.1.4. Користуватися майном Товариства.
3.1.5. Отримувати від посадових осіб Товариства будь-яку інформацію, що входить до їх компетенції.
-2-
3.1.7. Приватизовувати земельну ділянку з правом приватної власності. Власник приватної земельної ділянки має право її продати, подарувати, передати по спадщині, в оренду, тимчасове користування, обміняти а також добровільно відмовитися від вказаної ділянки.
3.1.8.Добровільно, за письмовою заявою, вийти з членів Товариства, передати по спадщині земельну ділянку, отриману на правах постійного користування, або відмовитися від неї.
3.2. Член Товариства зобов‘язаний
3.2.1. Додержуватися законів України та Статуту Товариства. Виконувати рішення Загальних зборів (Зборів уповноважених) , правління товариства, вказівки та приписи Голови правління Товариства. Керуватись принципами добросусідства.
3.2.2. Використовувати земельну ділянку відповідно до цільового призначення, не допускати погіршення екологічного стану, своєчасно проводити заходи по знищенню бур’янів та шкідників.
3.2.3. Дотримуватися санітарних та протипожежних правил.Утримувати в чистоті та порядку прилеглі до ділянки дороги та інші території. Берегти майно Товариства.
3.2.4.Додержуватись правил внутрішнього розпорядку Товариства, не порушувати права інших членів Товариства . Роботи по будівництву та благоустрою, що супроводжуються шумом, проводити не раніше 9 години та не пізніше 20 години, а у вихідні та святкові дні — не раніше 10 години та не пізніше 18 години. Протягом цілої доби не вмикати голосно радіо, теле- та інші приймачі.
3.2.5. Споруджувати садові опалювальні будинки, господарські будови, теплиці і ін. відповідно до Д.Б.Н. України та умовами викладеними у цьому статуті.
3.2.6. Обов’язковими умовами розміщення будинків, господарських будов і насаджень, що забезпечують мінімальні відстані від червоних ліній і від межі сусідньої ділянки повинно бути не менше:
Садовий будинок — 3,0 м.
Інші будівлі — 1,0 м.
Високорослі дерева — 3,0 м.
Середньо-рослі дерева — 2,0 м.
Кущові насадження ---- 1,0м
3.2.7 Садові ділянки повинні обмежуватися огорожами, які забезпечують освітлення та аерацію грунтів суміжних ділянок. Огорожа ділянок не повинна виступати за межі червоної лінії. Категорично забороняється зводити щільні (дерев’ні, кам’яні, цегляні, металеві) паркани та огорожі які суттєво змінюють естетичний вигляд суміжної ділянки без письмового дозволу суміжних землекористувачів.
Вищезазначені нормативи можуть бути змінені за письмовим погодженням власниками або користувачами суміжних ділянок.
3.2.8. Для обслуговування будинку і дотримання санітарно-гігієнічних умов в обов’язковому порядку в межах своїх ділянок слід зводити герметичні каналізаційні вигрібні ями. Не допускати витоку і скидання фекальних вод з туалетів в шари підґрунтя, що приведе до забруднення надр і навколишнього середовища.
Забороняється: висаджувати дерева, виносити вигрібні люки, городити бордюри, зберігати будматеріали та інше за межами ділянки. Систематично обрізати дерева, кущі, гілки на своїй та прилеглій території для забезпечення відстані до дротів мережі електроживлення не менше 1 м.
-3-
3.2.9. Сплачувати членські внески не рідше одного разу на квартал до 10 числа наступного . Інші платежі здійснюються по факту їх виникнення, в строки та в порядку, затвердженому рішенням Правління.
3.2.10. Сплачувати за спожиту електроенергію за встановленими Товариством тарифами не пізніше 10 числа поточного місяця. При наявності боргу за спожиту електроенергію більше ніж за 50 квт, користувач відключається від електропостачання. Наступне підключення здійснюється після оплати заборгованості та супутніх робіт.
3.2.11. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб до своєї ділянки, будинку та інших об’єктів з метою контролю показань лічильника електроенергії, обстеження стану електропроводки та використання електроприладів.
3.2.12. Негайно повідомити Товариство в разі зміни власника (користувача) земельної ділянки, а також зміни прізвища, місця проживання, номера телефону члена Товариства.
3.2.13. Виконувати Інші обов’язки, які витікають з Законів України та Статуту Товариства.
3.2.14. У разі невиконання членом Товариства вимог Статуту, рішень органів управління, він попереджається приписом Голови Товариства про необхідність усунення порушень.
3.2.15 У випадку продовження здійснення порушень, за рішенням Правління здійснюється відключення ділянки порушника від електропостачання.. Якщо і після цього порушення не усунуті, то Правління Товариства звертається до Загальних зборів (Зборів уповноважених) з клопотанням про виключення порушника з членів Товариства.
3.3. Член Товариства може бути виключений із Товариства увипадках
3.3.1. Виходу Із Товариства за власним бажанням.
3.3.2. Систематичну несплату вступних, членських, цільових внесків та інших обов’язкових платежів в розмірах та в терміни, визначених Товариством.
3.3.3. Використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, не освоєння земельної ділянки з моменту отримання протягом двох років.
3.3.4. Самовільного зайняття земель загального користування Товариства, земель, що належать іншим членам Товариства або за межею СТ.
3.3.5. Систематичного порушення правил внутрішнього розпорядку.
3.3.6. Самостійної передачі без відома Правління іншим особам повністю або частково, виділеної земельної ділянки.
3.3.7. Питання про виключення з членів Товариства порушується Правлінням та приймається Загальними зборами. У разі нез'явлення члена СТ на засідання Правління і загальних зборах без поважних причин, питання про виключення розглядається без його присутності. На ділянки виключених членів СТ припиняється подача води і електроенергії.
- 3.8. Усі суперечки між Садівничим Товариством та садівниками вирішуються шляхом переговорів. Якщо не досягнуто домовленості, вирішуються в судовому порядку.
4. МАЙНО ТОВАРИСТВА
4.1. Майном Товариства є рухоме та нерухоме майно (лінії електропередач, водопроводи, свердловини, насосні, місткості для води, огорожі, а також інші об'єкти), побудоване або набуте за кошти Товариства для здійснення його статутної діяльності.
-4-
4.2. Землі загального користування садівничого товариства захисні смуги, дороги проїзди, будівлі та споруди спільного користування, в межах земле відведення згідно ДержАкту є його власністю.
-
- Власністю члена СТ є побудовані на земельних ділянках садові будинки , господарські будівлі, насадження і майно.
4.4. ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ В ПОСТІЙНОМУ КОРИСТУВАННІ ЧЛЕНА СТ, НАЛЕЖАТЬ ТОВАРИСТВУ НА ПРАВАХ КОЛЕКТИВНОЇ ВЛАСНОСТІ.
Передача таких земельних ділянок іншим особам дозволяється тільки з відома Правління і загальних зборів, при обов'язковій умові внесенні всіх платежів в касу товариства за минулі і поточний роки
4.5. Земельна ділянка, приватизована членом СТ, побудований на ній будинок, госпбудови і насадження, є його приватною (особистою) власністю.
4.6. Відчуження землі приватним власником (купівля, продаж, дарування, обмін, спадкоємство) проводиться членом товариства згідно існуючого законодавства при обов'язковій умові внесенні всіх платежів в касу товариства за минулі і поточний роки.
4.7. Власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, окрім випадків, передбачених Земельним кодексом і іншими Законами України.
5 КОШТИ ТОВАРИСТВА
5.1. Кошти Товариства складаються з вступних, членських, цільових, благодійних внесків членів Товариства та інших надходжень, не заборонених законом.
5.1.1 Вступні — на рішення організаційних питань по оформленню документів, проведення заходів щодо облаштування ділянок спільного користування.
5.1.2. Членські - на оплату праці штатних працівників, сплату податків, адміністративні витрати, юридичні послуги, комунікаційні витрати працівників правління, транспортні витрати членів правління та штатного персоналу.
5.1.3. Цільові внески — на спорудження об'єктів життєзабезпечення, ремонт ліній електропередач, водоводів, насосних, свердловин, доріг, придбання необхідних матеріалів для ремонту, вивезення сміття та ін..
5.1.4. Розмір внесків та витрати коштів визначаються Загальними зборами шляхом затвердження річного кошторису.
5.2. Доходи (прибутки), майно Товариства або їх частина не підлягають розподілу між його засновниками (учасниками), членами Товариства, працівниками (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членами органів управління та іншими пов’язаними з ними особами.
5.3. Доходи та майно Товариства використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Товариства, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених його Статутом.
4.11.Товариство самостійно вирішує всі питання, пов’язані з фінансуванням своєї діяльності, для чого забезпечує ведення бухгалтерського обліку та зберігання фінансових документів, відкриває в установі банків рахунки для зберігання коштів, розрахунків.
4.12. Рухоме та нерухоме майно Товариства, що перебуває у його власності або володінні, може бути передано третім особам виключно за рішенням Загальних зборів (Зборів уповноважених).
5 ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ТОВАРИСТВА
Органами управління Товариства є: Загальні збори Товариства (Збори уповноважених); Правління Товариства; Голова Правління Товариства.
-5-
Контроль за фінансово-господарською діяльністю Товариства здійснює Ревізійна комісія.
Органи управління та контролю Товариства діють в межах компетенції та за процедурою, визначеної цим Статутом та не можуть втручатися в діяльність один одного.
Особи, які мали судимість за корисливі злочини, не можуть бути обраними в керівні органи та Ревізійну комісію Товариства.
5.1. Загальні збори Товариства
5.1.1. Вищим керівним органом Товариства є Загальні збори членів Товариства. Загальні збори приймають рішення з будь-яких питань діяльності Товариства, взаємовідносин членів Товариства між собою і Товариством, зокрема, з питань, пов’язаних з виконаням прав та обов’язків, передбаченими цим Статутом та іншими нормативними актами Товариства. Можуть скасовувати рішення інших органів, прийняті з порушеннями.
5.1.2. Члени Товариства можуть брати участь в роботі зборів як особисто, так і через уповноважених представників. Член Товариства має право передати свій голос при голосуванні іншому члену Товариства, або третій особі за дорученням (заявою), особистий підпис члена Товариства посвідчується Головою правління або нотаріально. Доручення має бути подано для посвідчення Голові правління не пізніше, ніж за дві доби до дати проведення загальних зборів.
5.1.3. Загальні збори приймають рішення з будь-яких питань діяльності Товариства
До компетенції загальних зборів членів Товариства належить:
-затвердженння статуту Товариства та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності Товариства;
-утворенння органів управління та органів контролю за діяльністю Товариства, інших його органів;
— прийняття звітів органів управління і органів контролю;
— визначення розмірів вступного, членського і цільового внесків ;
— визначення кошторису на здійснення статутної діяльності та утримання апарату органів управління та органів контролю за діяльністю Товариства;
— прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном;
— утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників;
— прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію Товариства.
5.1.4. Рішенням загальних зборів членів Товариства до компетенції загальних зборів можуть бути віднесені інші питання, пов’язані з діяльністю Товариства.
5.1.5. Чергові загальні збори скликаються правлінням або Головою Товариства у разі потреби, але не рідше одного разу на рік.
5.1.6. Про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів члени кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів до визначеного строку їх проведення.
5.1.7. Загальні збори членів Товариства правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів.
5.1.8. Загальні збори, скликані для вирішення питань, обирають з членів робочу президію у складі голови, секретаря і членів. Президія оформляє в 3-х денний термін і підписує протокол зборів , який є основним юридичним і фінансовим документом, що зберігається в справах СТ постійно.
5.1.9. Протоколи Загальних зборів підписуються Головуючим зборів та секретарем, завіряються печаткою та зберігаються у справах Товариства постійно.
-6-
5.2. Правління Товариства
5.2.1. Правління Товариства є виконавчим органом і підпорядковане у своїй діяльності Загальним зборам і здійснює керівництво Товариством в період між Загальними зборами.
5.2.2. Правління товариства обирається у кількості сім чоловік прямим відкритим голосуванням з числа його членів терміном на два роки загальними зборами товариства.
5.2.3. Засідання правління скликаються головою правління в терміни встановлені правлінням а також за необхідності.
5.2.4. За рішенням Загальних зборів , до повноважень Правління може бути віднесене будь-яке питання, що належить до компетенції Загальних зборів..
5.2.5. Правління формує штат працівників, за потреби, обирає зі свого складу заступника Голови правління і секретаря, затверджує кандидатуру бухгалтера (касира ). В разі необхідності створює робочі комісії та групи, які працюють під його керівництвом та контролем. Складає річні прибутково-видаткові кошториси, подає їх на затвердження Загальними зборами, звітує перед загальними зборами про свою діяльність.
- 2.6. Веде облік майна і коштів Товариства, розпоряджається ними в межах затвердженого кошторису.
5.2.7. Організує роботи, що виконуються за рішенням Загальних зборів ( Зборами уповноважених ) або за рішенням Правління.
5.2.8. Вживає заходів для усунення недоліків, виявлених Ревізійною комісією.
5.2.9. Розглядає скарги, заяви та пропозиції членів Товариства та належним чином реагує.
- 2.10. Здійснює контроль: за виконанням членами Товариства Статуту, рішень Загальних зборів , рішень Правління; за своєчасною сплатою членами Товариства внесків та платежів, передбачених Статутом та рішеннями Загальних зборів. Приймає необхідні заходи щодо боржників.
5.2.11. Протоколи Правління підписуються Головою та членами Правління завіряються печаткою та зберігаються у справах Товариства постійно.
5.3. Голова Правління
5.3.1. Голова правління очолює правління, він обирається прямим відкритим голосуванням загальними зборами з числа членів правління терміном на два роки.
5.3.2. Голова правління забезпечує виконання рішень Загальних зборів і Правління товариства.
5.3.3. представляє Товариство у взаємовідносинах з державними установами та іншими організаціями, укладає договори від імені Товариства без особливого на те доручення, видає доручення, відкриває рахунки в установі банку, приймає на роботу в Товариство і звільняє в законному порядку робітників, оплачує їх працю, ініціює прийняття рішень та впровадження їх в життя між Загальними зборами щодо діяльності Товариства.
5.3.2. В межах своїх повноважень видає накази та приписи, обов’язкові для виконання
членами правління несе персональну відповідальність перед членами товариства, його виборцями, за правильність прийнятих ним рішень, несе відповідальність за збереження матеріальних і фінансових засобів Товариства.
5.5.3. Вживає необхідних заходів по організації обліку матеріальних цінностей, економному витрачанню суспільних засобів і своєчасному оформленню звітних документів
5.3.4. Дострокові перевибори Голови Правління можуть бути проведені по вимозі не менше як 1/4 загального складу членів Товариства.
-7-
5.4. Ревізійна комісія
5.6.1. Ревізійна комісія є постійним органом контролюючим і ревізуючим фінансово - господарську діяльність Правління, вона підзвітна загальним зборам.
5.6.2. Комісія обирається відкритим і прямим голосуванням загальними зборами раз на три роки, складається з 5 осіб, обирає зі свого складу голову комісії, його заступника та секретаря.
5.6.3. Проводить ревізію фінансово-господарської діяльності Правління один раз на рік, складає акт перевірки, який підписують Голова та члени Правління, голова Ревізійної комісії та бухгалтер ( при наявності), звітує перед Загальними зборами Товариства.
5.6.4. Дострокові перевибори Ревізійної комісії можуть бути проведені по вимозі не менше як 1/4 повного складу членів Товариства.
5.6.5. За рішенням Загальних зборів Товариство може замовити незалежний аудит.
6. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ САДОВОГО
ТОВАРИСТВА
6.1. Реорганізація ( злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення ) діяльності Товариства та його ліквідація здійснюється а рішенням Загальних зборів Товариства, дотримуючись при цьому чинного законодавства України.
6.2. Для проведення ліквідаційної процедури, Загальними зборами утворюється ліквідаційна комісія,яка складає ліквідаційний баланс та подає його на затвердження Загальним зборам.
6.3. У разі припинення юридичної особи — Товариства (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення , активи, що належать Товариству, передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
6.4. Товариство вважається таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про це до єдиного державного реєстру.
-8-
|